PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003042}
5,5 4 066
ocen
5,5 10 1 4066
6,8 4
oceny krytyków
Mafia Mamma
powrót do forum filmu Mafia Mamma

A mnie wręcz odrzucił. Po pierwsze feministyczny wydźwięk filmu. Kobieta praktycznie znikąd z zerowym doświadczeniem z mafią, nagle zostaje głową mafijnej rodziny (tak jakby nie było nikogo innego z doświadczeniem), mianowana przez dziadka, o istnieniu, którego nie wiedziała. I sugerując się jedną ze scen z trailera, śmiem twierdzić, że doprowadzi do pogodzenia się dwóch zwaśnionych rodzin. I po drugie gra aktorska. Nie wiem czy ta postać jest tak napisana czy też tak została odegrana, ale w trailerze jest tak przerysowana i karykaturalna, że aż żenująca. Wiem, że to komedia, ale dla mnie to jest jednak przegięcie.

ocenił(a) film na 7
BruceD

Chyba przespałeś połowę filmu. Była ostatnia dziedziczką, a tam władze przekazywana jest dziedzicznie. W tym filmie o to chodzi żeby wszyscy byli stereotypowi.

sirradix

A ty chyba nie przeczytałeś połowy mojego wpisu. Ja tylko obejrzałem trailer i już mnie odrzuciła scena ze strzelaniną na pogrzebie. Żaden normalny człowiek nie robi takich min i gestów ratując swoje życie. Wybacz, ale nie zamierzam marnować czasu na tego gniota. Trailer ma zachęcić ludzi, a mnie zniechęcił. Robienie z siebie głupka na każdym kroku to nie jest dla mnie,

ocenił(a) film na 5
BruceD

Robienie z siebie głupka?! Przecież to komedia więc to oczywiste :D

Kasha

Tyle, że taka komedia, gdzie aktorzy tak pajacują, to jest zwykła karykatura filmu. Strzelanina na pogrzebie, wszyscy skupieni ratują się, a ta jako jedyna zachowuje się jak jakiś niedorozwój. Jeśli chcesz dobrą komedię to polecam typu "W starym dobrym stylu".

ocenił(a) film na 5
BruceD

widziałam to co poleciłeś,. Ale wcale nie było tak źle, przecież grała człowieka, który spadł z księżyca, znajdując się w zupełnie nieznanym sobie środowisku, więc jakoś musiała grać ciągle zszokowaną ;P

Kasha

Na trailerze nie wyglądała na zszokowaną, tylko na upośledzoną.

BruceD

Miałem podobne odczucia po trailerze, tak jak i chyba wszyscy obecni w kinie, oglądający go ze mną (przed MI 7). Napakowany gagami, a w kinie cisza, przerywana na chwilę odgłosami zażenowania... Toni Collette potrafi dobrze zagrać, ale tu to po prostu tragedia. Trudno wytrzymać ten jej ciągły wytrzeszcz i debilne miny. Nic dziwnego, że film przepadł w box office...

ocenił(a) film na 3
BruceD

A mnie ten trailer oszukał, i to oszukał okrutnie. Byłem w stanie dać kredyt zaufania, że tego typu scenariusz można rozegrać fabularnie i aktorsko tak, że człowiek to "kupi". Cóż, straconego czasu (na szczęście bez ruszania się z domu, toto wylądowało na którejś platformie streamingowej, nie pamiętam już nawet której) i wyrazu zawodu w oczach mojej połowicy nie odda nikt :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones